Fotograficzne podsumowanie roku 2015

Po pierwszym stycznia nastąpił coroczny wysyp różnorakich podsumowań, sprawozdań i innych podobnych tworów. Nigdy nie mam gotowego tekstu na początek stycznia, nie wyobrażam sobie, jak można podsumować rok przed jego końcem? W natłoku pracy, cieszę się, że udało mi się skończyć tekst przed połową roku.

Staram się, aby każde podsumowanie wyglądało nieco inaczej. Tym razem, zamiast dzielić całość na miesiące, skupię się na dziedzinach fotografii, które najbardziej mnie pochłonęły. Chcę też, aby tekst był bardziej fotograficzny niż poprzednie.

Zapraszam do lektury...

Fotograficzne podsumowanie 2013 roku

Zerwaliśmy ostatnią kartkę z kalendarza na 2013 rok, czas otworzyć nowy. Jest to okazja do kolejnego podsumowania, będzie to już trzecie. Ubiegły rok przyniósł dużo nowego dobrego, a także wiele zmian. Najbardziej znaczącą z nich było założenie własnej firmy – alawid.pl

Wykonałem jeszcze więcej zdjęć, z których jestem bardziej zadowolony niż w latach ubiegłych. Do mojego podsumowania wybrałem po jednej fotografii z każdego miesiąca.

1. Styczeń

Niewątpliwie moim ulubionym zdjęciem ze stycznia był portret Martyny. Powstał w trakcie eksperymentów ze światłem. Do oświetlenia sceny wykorzystałem wyłącznie jedną lampę z prostokątnym softboxem ustawioną za modelką. Z przodu znajdowały się natomiast dwa ekrany odbijające na twarz dziewczyny światło które pochodziło z tyłu.

Aparat: Canon EOS 40D
Obiektyw: Canon EF 70-200mm f/4L USM
Ogniskowa: 200mm
Czas naświetlania: 1/160s
Przysłona: f/11
Czułość ISO: 100

W rozwinięciu zdjęcia z kolejnych miesięcy