O co tu z tym wszystkim chodzi?

Przy okazji ostatniego podsumowania roku wspominałem o rozbudowaniu bloga poprzez nowe ciekawsze teksty. Czas zatem zacząć…

Postanowiłem rozpocząć kilka cykli, które poniżej w skrócie omówię. Publikowane przeze mnie treści będą miały bardzo subiektywny charakter, pisane przez pryzmat moich upodobań, stylu i tematów jakie fotografuje.

Sprzętowe refleksje
W ramach tej serii będę chciał podzielić się z Tobą moimi prywatnymi uwagami dotyczącymi sprzętu z którego korzystam na co dzień. Nie będą to testy, nie będzie analizowania obrazka 1:1 ani porównywania do konkurencyjnych konstrukcji. Będzie o tym dlaczego kupiłem taki, a nie inny obiektyw, lampę czy jakiekolwiek inne akcesorium. Do jakich zastosowań sprawdza się, a do jakich nie. Przykładowo, poruszając temat ostrości lub rozdzielczości obiektywu będę zwracał uwagę na to czy w konkretnych warunkach daje zadowalające efekty, a kiedy trzeba myśleć o czymś lepszym.

Opisy sesji
Jeśli już odwiedzałeś moją stronę to na pewno je widziałeś, jeśli nie to zachęcam Cię do zerknięcia na starsze wpisy. Przeczytasz o okolicznościach powstawania konkretnych zdjęć, oświetleniu oraz zastosowanych technikach. Opis zazwyczaj kończy się kilkoma zdjęciami zza kulis.

Fotograficzne dylematy
Fotografia to ciągłe wybory. Który obiektyw kupić, jaką markę aparatu wybrać. Lightroom czy Capture One? Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi. Zależy to m.in. od poziomu na jakim jesteś oraz od tego co fotografujesz. W Fotograficznych dylematach będę starał się pomóc Ci znaleźć tą najlepszą dla Ciebie. 

Książki
Uwielbiam czytać papierowe książki. Mówi się, że w Internecie jest wszystko ale według mnie nic nie zastąpi dotyku papieru i usystematyzowanej wiedzy spisanej w dobry tytuł. Często ktoś zadaje mi pytanie o to jaką książkę o fotografii powinien kupić lub jaka jest najlepsza. Wierzę, że moje opinie pomogą Ci znaleźć coś dla siebie.   

Nie jestem wyrocznią, specjalistą ani żadnym ekspertem. Po prostu chcę podzielić się z Tobą moimi doświadczeniami. Jeśli nie zgadzasz się ze mną z ciekawością przeczytam dlaczego i chętnie podyskutuje. Także zapraszam Cię do śmiałego komentowania czy dyskusji w prywatnych wiadomościach.